Page last updated Monday 14th August 2017 Good Night
 


Under 18 Champions - Chambers Cup


1929 D Irving 1960 AE Harding 1991 M Payne
1930 W Todhunter 1961 AE Harding 1992 B Morgan
1931 GD Rawlings 1962 Not contested 1993 M Payne
1932 W Wilkinson 1963 P Cloudsdale 1994 M Blower
1933 JF Rowe 1964 P Cloudsdale 1995 M Blower
1934 W Wilkinson 1965 WA Farrell 1996 D Vance
1935 GD Rawlings 1966 R Thompson 1997 Not contested
1936 E Haynes 1967 J Woodburn 1998 J Alvargonzales
1937 W Langley 1968 D Willacy 1999 M Brown
1938 J Langley 1969 DN Robinson 2000 M Brown
1939 J Langley 1970 Not contested 2001 M Brown
1940 Not contested 1971 Not contested 2002 M Brown
1941 Not contested 1972 Not contested 2003 M Brown
1942 Not contested 1973 Not contested 2004 J McAtear
1943 Not contested 1974 B Moore 2005 T Nabbs
1944 Not contested 1975 G Roscoe 2006 R Bennett
1945 Not contested 1976 J Lloyd 2007 T Nabbs
1946 Not contested 1977 P Bestley 2008 S Lowis
1947 R Dalglish 1978 M Connolly 2009 M Ho
1948 Not contested 1979 SM Pallister 2010 A Ridley
1949 K Evans 1980 MJ Walsh 2011 A Ridley
1950 Not contested 1981 R Hayley 2012
1951 RJ Holloway 1982 S Greenwood 2013
1952 RJ Holloway 1983 A McConnachie 2014
1953 RJ Holloway 1984 A McConnachie
1954 Not contested 1985 D Phillipou
1955 WE Hisom 1986 R McWilliams
1956 D Glasgow 1987 R McWilliams
1957 Not contested 1988 R McWilliams
1958 DE Holloway 1989 F Hopkin
1959 Not contested 1990 F Hopkin



Girl Under 18 Champions


1999 H Pilkington 2004 A Foxworthy 2009 L Woolass
2000 S Mason 2005 L Woolass 2010 not contested
2001 S Mason 2006 K Longrigg 2011 not contested
2002 Not contested 2007 L Woolass
2003 A McAtear 2008 L Woolass




Under 15 Champions


1998 D Bearn 2002 D Bullamore 2008 S McStay
1999 M Jay 2003 J McAtear 2009 S McStay
2000 D O'Dowd/ 2004 T Nabbs 2010 J Leitch
  K Bassett/ 2005 S Alderson 2011 J Maxwell
  J McAtear 2006 S Alderson
2001 J McAtear 2007 S Sykes




Under 13 Champions


2002 F Mason 2006 S Shetty 2010 J Maxwell
2003 S Alderson 2007 S McStay,B Spedding 2011 A Millar
2004 S Alderson 2008 S Woolass
2005 A Wilson 2009 P Sanders




 Girls Under 13 Champions


2007 L Biggans 2011 E Routledge
2008 R Dewdry



 Under 11 Champions


1998 A Hoose 2002 M Libby 2006 R Hill 2010 A Morris
1999 F Mason 2003 J Barnsley 2007 J Maxwell 2011 H Southernwood
2000 F Mason 2004 T Lewis/ S Shetty 2008 N Hurton  
2001 P Wigmore 2005 K Hunt/ S Shetty 2009 N Hurton  



  Girls Under 11 Champions


2005 K Longrigg 2008 L Tickner, A Nicholson 2011 H Southernwood
2006 G Campbell 2009 S Smith
2007 G Campbell 2010 H Southernwood



 Under 9 Champions


2000 A Wainwright 2005 J Turnbull 2010 K Dever
2001 J Barnsley 2006 J Maxwell 2011 K Dever
2002 D White 2007 N Hall, L Tickner
2003 T Lewis 2008 A Millar
2004 R Hill 2009 C MacDonald




Girls Under 9 Champions

 
2005 G Campbell 2009 E Butcher, C Vallance,
2006 P Harmison H Southernwood
2007 N Hall, L Tickner 2010 M Allcock
2008 M Johl 2011 G Mitchell
 



 Junior Club Team Champions


1998 Austin Friars 2001 Austin Friars 2004 Austin Friars
1999 Austin Friars 2002 Penrith 2005 Austin Friars
2000 Ulverston 2003 Scotby 2006 Austin Friars



 Secondary School Team Champions - Goodwin Trophy


1978 St Aidans, Carlisle 2000 Austin Friars 2009 Lime House
1979 QEGS, Penrith 2001 Austin Friars 2010 Trinity
1980 St Bees 2002 Austin Friars 2011 Trinity
1994 Cockermouth 2003 Austin Friars
1995 Cockermouth 2004 Austin Friars
1996 Cockermouth 2005 Austin Friars
1997 Austin Friars 2006 Austin Friars
1998 Austin Friars 2007 William Howard
1999 Austin Friars 2008 Austin Friars St Monica's



 Primrary School Team Champions


2000 Carlisle 2004 Scotby 2008 Belah
2001 Carlisle 2005 Scotby 2009 Austin Friars St Monica's
2002 Carlisle 2006 Inglewood 2010 High Hesket
2003 Scotby 2007 Belah